2020 Rom Trendleri

İçecek menünüzde ve rafta bulunan rom Tüm Avrupa’da aşırı derecede seviliyor. O kadar popüler hale geliyor ki, örnekse İngiltere’nin en sevilen içkilerden biri olarak viski ve cinlerle birlikte sıralanıyor! İngiltere’deki yıllık rom satışları, 2018’de 1 milyar litrenin üzerinde tüketilmesiyle ilk kez 1 milyar sterlin seviyesine ulaştı. Ancak 2020’de rom piyasası için tahminler neler?

Fiyat yerine kalite tercih sebebi oluyor..

İçecek endüstrisindeki önemli bir pazar eğilimi, tüketicileri “daha az içiyor,ancak daha iyi kalite içiyor” olarak görüyor. Tüketiciler yaş ve kökene daha fazla ilgi duymayabaşladıkça, lüks romun satışlarında 2015 – 2020 arasındayaklaşık 230 milyon dolar artış olacağı tahmin ediliyor. Bunu göz önünde bulunduran büyük markalar premium rum geliştirme çalışmalarına hız verdiler.

 

Yenilikçi Tatlar

Avrupa, rekabette büyük bir artış yaşadı ve çeşitli yeni lezzetler keşfetmek isteyen tüketiciler sayesinde yeni ürün lansmanları başladı. 2006’da İngiltere’de 50 rom markası vardı, şu anda yaklaşık 200 marka var ve bu sayı hızla artıyor. Tüketiciler her zaman yeni, yenilikçi tatlar peşinde koşuyorlar, bu yüzden 2020’de bunun büyük bir eğilim olacağı tahmin ediliyor. Hindistan cevizi rumu, RumJava gibi kahve romuyla birlikte özellikle popüler. Haberlere göre, aromalı sektör 2020 yılına kadar dış ticarette beyaz romdan daha büyük bir pazar payına sahip olacak.

Rom Kokteylleri

Daiquiri, Mojito, Piña Colada, rom hakkında konuşurken kokteyl düşünmemek zor! Tüm Dünya’da kokteyl kültürü patlıyor ve rom kokteyllerinin popülerliği arttıkça, barlar müşterilerini büyüleyecek yeni ve yenilikçi tarifler arıyor.

‘Dirty Banana’, gibi yeni nesil kokteyllerin efsaneleştirilmesi  de Dünya’da ve özellikle Avrupa’nın doğusunda patlayan kahve kültürüne göz kırpar nitelikte.

Golden Rum

2020 yılına kadar satışların% 33 artacağı tahmin edilen Golden Rum,        alkollü içki kategorisinde bir sonraki büyük trend olarak belirlendi.

Sektör profesyonelleri bu trendin önümüzdeki yıllarda Cin trendini de geride bırakacağını düşünüyor. Bacardi beyaz romlari ile ünlü büyük markaların, Golden serileri çıkarması da bunu doğrular nitelikte.

 

 

 

Kayak:International Drink Expo

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.