angostura-global-cocktail-challenge-finalist-2020

Şubat ayında, Dünyanın dört bir yanından 9 bartender, Angostura Global Cocktail Challenge (AGCC) 2020 dünya şampiyonası için Trinidad & Tobago’ya gidecek. On yıldır düzenlenen organizasyona 55 ülkeden 318 bartender katıldı.


Bölgesel yarışmalarda jürileri etkilemeyi başaran dokuz finalist;

Trinidad ve Tobago’dan Shana Rajahram, Bahamalar’dan Marv Cunningham, Kanada’dan Chad Lawrence, Brezilya’dan Gustavo Costa, Fransa’dan Mike Jordhoy, Avustralya’dan Rohan Massie, Dubai’den Vasile Dorofeev, Vietnam’dan Agung Satria ve İngiltere’yi temsil eden Simon Dacey oldu.


Trinidad ve Tobago Karnavalı sırasında gerçekleşecek olan finalde yarışmacılara yedi dakika içinde iki içecek hazırlayacak. Jürileri kokteyllerin yanı sıra, Angostura hakkındaki bilgileriyle de etkilemek zorundalar. Ayrıca etkileyici bir röportaj yapmaları gerekecek.

Yarışma öncesinde, barmenlerin damıtma ve müze turları ve özel tadımlarla Angostura bilgilerini derinleştirmeleri ve adanın zengin kültürünü deneyimlemeleri için bir fırsat verilecek.

2020’nin kazananı Angostura Global Cocktail Challenge Şampiyonu unvanını, 10.000 $ ‘lık nakit ödülü  ve Angostura’nın global marka elçisi olarak iki yıllık bir sözleşme imzalayacak.

Kazanan ayrıca Angostura’nın Trinidad ve Tobago’daki evini bir sonraki AGCC küresel finallerinde jürilik yapmak üzere yeniden ziyaret etme şansına sahip olacak.


Angostura pazarlama müdürü Rahim Mohammed:

AGCC’nin genç barmenlere ışık tutmasıyla gurur duyuyoruz.“Bu finalistlerin ortak noktası olan tek şey,  gerçek bir tutkudur. Birçoğunun içecekleri karıştırmakla ilgili inanılmaz yetenekleri var.“Bu finalistlerin dokuzunun hepsini Trinidad & Tobago’da görmek ve güzel adalarımızda inanılmaz bir hafta deneyimlemek için sabırsızlanıyorum.”


Özgür Ayata

ozgur.ayata@jiggermagazin.com

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Bitter

Yorumlar

Yorum kapalıdır.