jigger-hendricks-haber-magazine-orbium-midsummer-bottle-bar-table-gin

Önceki yazımda bahsettiğim, renkli  ve aromalı cin trendine Hendrick’s‘in cevabı net oldu. Aromalı cin kategorisinde dünya lideri Hendrick’s’in iki yeni limitli ürünü  Midsummer Solstice ve Orbium Kıbrıs’ta. Her iki ürün de Lesley Gracie imzasını taşıyor. Orhan Shevket & Son Ldt. tarafından ithal edilen Hendrick’s Midsummer Solstice ve Orbium raflarda yerini aldı.

Hendrick’s orijinal ile aynı şekilde, Hendrick’s Midsummer Solstice ve Orbium damıtma sonrası maserasyon ile üretildi. Midsummer Solstice doğal çicek esansları, Orbium ise salatalık ve gül esansı ile demlendirildi.

Sınırlı sayıda üretilen seriye, tahminen yıl sonundan sonra ulaşılamayacak.


Tadım notlarım
Hendrick’s Midsummer Solstice;

Burunda hafif tatlı meyve, ahududu, gül, doğal çilek ve çiçek* aromasıyla başlıyor.hendricks-midsummer-solstice-gin-bottle

Damakta, meyve aroması daha doygun, çiçek halen belirgin ve az da olsa çam ve ardıç karakterine sahip. Ön damakta, lavanta, çilek ve kuşburnu notaları  ile portakal kabuğu fark ediliyor.

Bitişte, yumuşak baharat, taze çam aromaları ile damakta menekşe ve nane ile veda ediyor.

*Çiçek aromasını yorumlamakta güçlük çekiyorum, sadece çiçek..

hendricks-midsummer-slstice-tadim-profili-chart-pie-

 


Hendrick’s Orbium;

Burunda gül ve nilüfer ile çiçeksi bir koku, Hendrick’s ailesinden olduğunuhendricks-orbium-gin-bottle açıkça belli ediyor.

Damakta “bitter” çok belirgin. Ön damakta tatlı narenciye ve papatya notaları öne çıkıyor. Orta damakta pelin otu baskın olsa da bitiş yumuşak.

Orbium için; tonik seviyorsanız, Orbium’u seveceksiniz,  Hendrick’s – tonik seviyorsanız Orbium’u çok seveceksiniz diyebilirim.

 

 

hendricks-orbium-tadim-profili-chart-pie


Özgür Ayata

ozgur.ayata@jiggermagazin.com

Aroma’nın Sahibinden Cevap Geldi. Aroma’nın Sahibinden Cevap Geldi.

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.