Bacardi-Back-to-the-Bar

Şirket “Bacardi Bara Dönüyor” konsepti ile, 2020 Bacardi Kokteyl Trendleri Raporu’nu yayınladı.

Geçtiğimiz hafta, dünyanın dört bir yanından 7.000 Bacardi çalışanı, kokteyl trendlerini tespit etmek amacıyla 100’den fazla şehirde barları ziyaret ederek “ofis dışında” mesai yaptı.

“Back to the Bar” olarak adlandırılan etkinlik kapsamında “bar taburesi araştırması” yapıldı. Amaç şirketteki herkesi, içki sektörünün trend belirleyicileri ve tüketicilerle doğrudan bir bağlantı olan barmenlerle bir gün  için geçirmesiydi.

Raporda, Bacardi’nin 2019’da barmenler ve bar elçileriyle birlikte yürüttüğü bir anketten elde edilen bilgilere ve dünyanın önde gelen tüketici içgörü firmalarından üçüncü taraf araştırmalarına dayanan eğilimler vurgulanıyor.


BacardI CEO’su Mahesh Madhavan

Bar geleneğine geri dönmek, günlük işi ne olursa olsun, şirketteki herkesin işimizin yapıldığı yere geri dönerek bir elçi ve araştırmacı haline geldiği bir etkinlik. İletişim işindeyiz ve barmenlerin veya tüketicilerimizle ne düşündüklerini öğrenmek için hiçbir fırsatı kaçırmam.” dedi.

Şirket geçen hafta 158. yıldönümünü kutlarken, Back to the Bar, şirketin kurucusunun mirasını da anıyor. Yedi kuşaktır, aile şirketi, markaların kurul odalarında değil, barlarda inşa edildiğine dair bir vizyona sahip. Bacardi’deki herkes veri toplama konusundaki bu yaklaşıma katılıyor. Şirket, markalar hakkında arkadaşlarıyla, ailesiyle ve tüketicilerle konuşarak hizmet ediyor.


BacardI Direktörü Jacob BrIars;

İnsanların trendleri takip ettiği bir dönemde, doğrudan pazarın içinde bulunmak çok önemli. Bir şey barmenleri heyecanlandırdığında, misafirlerimizin zihniyetinde ve davranışlarında bir değişiklik görmeye başlamamızın zaman meselesi olduğunu biliyoruz.” dedi.


Özgür Ayata

ozgur.ayata@jiggermagazin.com

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Haberler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.