beam suntory range

Jim Beam Bourbon ve Courvoisier Cognac gibi markaların da sahibi olan Beam Suntory, 2020 için küresel olarak çalışanlarına sağladığı imkanları “önemli ölçüde” genişletti.

1 Ocak 2020’den itibaren çalışanlar, çocuklarının doğumu veya evlat edinilmesi için en az 26 haftalık tam ücretli izinden faydalanırken, ikinci basamakta dört haftalık ücretli bakıcı iznine sahip olacaklar.

Şirket, uygulamanın Beam Suntory‘yi küresel şirket ebeveyn izni politikalarının en üst kademesine yerleştirdiğini söyledi.

Şirketin bu kararı birkaç bölgesel işletmeye her iki ebeveyne de tam olarak en az 26 hafta ücretli ebeveyn izni politikasının küresel olarak başlatılmasına önayak olan içecek devi Diageo‘nun benzer bir hamlesini izliyor.

Ayrıca Beam Suntory, “artan üretkenliği, yaratıcılığı ve işbirliğini teşvik etmek” için “genişletilmiş” küresel esnek bir işyeri politikası sunacak. Bu, küresel olarak mevcut esnek ve sıkıştırılmış çalışma ve iş paylaşımı fırsatlarıyla çalışanların haftada bir gün uzaktan çalışabilmelerini sağlayacaktır.

Esnek saatler de sunulacak ve çalışanların 10 saatlik dört gün gibi sıkıştırılmış haftalar çalışmasını sağlayacak.

Yeni bir ‘kısa Cuma’ uygulaması, gerekli çalışma saatlerini tamamlamış olan herkesin Cuma günleri saat 14: 00’de ofisten ayrılmasını sağlayacaktır.

İnsan kaynakları sorumlusu kıdemli başkan yardımcısı Paula Erickson;
İnsanlarımızın en iyi benliklerini işe ve iş hayatına getirmelerine yardımcı olmak için 2020’de küresel fayda tekliflerimizi nasıl turbo şarj ettiğimizi duyurmaktan gurur duyuyorum” dedi.
“Beam Suntory, ‘ruhunuzu açığa çıkarabileceğiniz’ bir yer ve en çok ihtiyaç duyulduğunda ek zaman sunmanın yanı sıra daha fazla esneklik sunmanın dünya çapındaki ekibimizden daha iyi üretkenlik ve performans sağlayacağına inanıyoruz.”

Şirket, 2030 vizyonu olan “çeşitlilik ve çok kültürlülük” projesi çerçevesinde ABD’de yönetici kadrosunun %50 sini kadınlar, %45’ini ise çok kültürlü çalışanlardann oluşuyor. Çalışanların neyi başardıkları ve çalışmalarının nasıl yapıldığının eşit olarak değerlendirildiğini ifade ediliyor.

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.