İngiltere’nin en tanınmış ve en sevilen Ciderlarından biri olan Blackthorn, Global Brands Distribution Ltd. tarafından ithal edildi.

Oldukça ilginç bir hikayeye sahip olan Blackthorn cesaret ve kararlılık ruhuna ilham veren bir ilçe olan Somerset’in engebeli tepelerinde kurulmuştur. Kendine özgü temiz, berrak tadıyla Blackthorn Cider, hiçbir zaman sıradana razı olmamak için bir tutku üzerine kuruludur. Bugün, Blackthorn hala İngiltere’nin Batısında yerli olan ve yerel halk tarafından “Thorn” olarak bilinen acı tatlı elmaları kullanıyor.

Thorn’dan Hayatı yakala.

Her şey, 1972’de, usta elma şarabı yapımcılarından oluşan ekibin, diğerleri ile rekabet için bir Batı Yakası elma şarabını yapmakla görevlendirildiği zaman başladı. Meyvesi sert, acı bir kışa dayanmaktan daha tatlı hale gelen gizemli Blackthorn ağacından ilham aldılar.

 

Serinletici gevrek kuru karaçalı lezzetini yaratmak için sadece gizli karışımında “Bittersweet” elma şarabı kullanılıyor. Blackthorn’a diğer 

elmalardan daha karmaşık ve tam gövdeli bir karakter kazandıran düşük asitli ve yüksek tanenlerin mükemmel bir kombinasyonuna sahipler, ancak bu onu tatmin edici yapan şey. 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Bira Dünyası

Yorumlar

Yorum kapalıdır.