Bols Around The World Grand Final 2019’un şampiyonları,Kanada Vancouver’daki Botanist Bar ekibi oldu.
Şampiyon takım Bols Master Bar Team 2019’un ekip üyeleri Grant Sceney, Jeff Savage ve Max Curzon-Price’dan oluşuyor ve kokteylleri “Into the Aether” Bols Genever, ev yapımı vermut, soğuk demlenmiş beyaz çay, Bols Maraschino, turşulu scotch viski ve tuzlu su ile içeriyor.
Bu yıl 11. Si düzenlenen yarışmada ilk defa takım olarak yarışma formatı kullanıldı. Dünya’nın dört bir yanından katılan altı bartender takımı Amsterdam’ın merkezindeki Bols Cocktail Street’te ayrı barlarda yarıştı.
19 Haziran’da yapılan finalde, uluslararası ekiplerin kokteyllerini servis ettikleri altı barı ziyaret etmeleri için yerel halk davet edildi.

Bols kurumsal strateji direktörü ve genel müdür SandIe van Doorne, 

Bu eşsiz bir rekabet çünkü biz insanların gelebileceği ve farklı barlardaki kokteylleri deneyebileceği festival atmosferini seviyoruz” dedi.

Barmen endüstrisinde ekip çalışmasının önemli olduğunu, özellikle de Bolş Kokteyl Caddesine katılan 1.000’den fazla insanın olduğunu göstermek istedik.

Bu yarışmanın güzelliği, eski kazananların girmeden önce iyi bilinen barmenler olmadığı ve kimsenin kazanabileceğine inanmasını sağlıyor.”

Jüri ekibi, endüstri ikonları Ryan Chetiyawardana ve Steve Schneider ile Amsterdam’ın Tales & Spirits kokteyl barı Boudewijn Mesritz ve Lydia Soedadi’nin sahiplerinden oluşuyordu. Ödül olarak, Botanist Bar ekibine tüm masrafları ödenerek dünya çapında kendi seçtikleri bir şehri ziyaret etme şansı verildi.

BotanIst Bar’dan Sceney,

Buradaki diğer takımların hepsi dünya klasmanında, finallere ulaşmaktan gurur duyduk

Kokteylimiz herkesin manevi doğasına erişmeye çalıştı ve her şey gerçekten bir kişinin kokteyl yapması gerektiğini vurguluyor, ama bir deneyim yaratmak için bütün bir ekibin sürmesi gerekiyor.” dedi.

 

 

Kaynak: Shay Waterworth, Drinks International

 

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Etkinlikler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.