ABD menşeli içki şirketi Brown-Forman, 10 haziran 2019 da Fords Gin’i içki portföyüne ekleyerek Cin kategorisine gireceğini açıkladı. Kentucky merkezli işletme, Jack Daniels, Woodford Reserve, The Glendronach, Herradura ve Chambord gibi markaların da sahibi.

The 86 Company New York merkezlidir, Fords Gin Simon Ford ile Thames Distillers’daki Master Distiller Charles Maxwell arasındaki işbirliği ile Londra’da üretilir.

Ardıç, greyfurt ve yasemin de dahil olmak üzere dokuz botanik içeren cin 2012’de özellikle kokteyl sektörünü hedef alan lansmanlarına başladı.

Brown-Forman’ın başkanı Lawson Whiting;

Fords Gin, en hızlı büyüyen kategorilerden birinde, muhteşem ivme ile eşsiz bir marka. Fords Gin’i portföyümüzde başka bir ikonik marka haline getirmeyi umuyoruz. ”

The 86 Company’nin kurucu ortağı Simon Ford;

“Brown-Forman, Fords Gin’i ABD’de ve dünyada daha fazla barmen ve tüketiciye sunarken, eşsiz, kaliteli, karıştırılabilir bir ürün üretme taahhüdümüzü sürdürmek için mükemmel bir ortaktır.En başından beri markayı savunan ve gelecekte yeni ortağımızla neler yapacağımızı görmek için sabırsızlanan tüm destekçilerimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi

Brown ve Forman’dan yapılan açıklamada, Ford ve The 86 Company’deki ekip “Fords Gin’in inşasının ve yapılmasının kilit bir parçası” olarak kalacak.

Satın alma, Fords Gin markasını ve The 86 Company ile ilişkili diğer varlıkları içeriyor. İşlemin 30 gün içinde tamamlanması bekleniyor – finansal detaylar açıklanmadı.

Brown-Forman portföyünde şu anda cin bulunmamakla birlikte, ruhsat şirketleri, 2005’te ABD’deki çeşitli şehirlerde Stellar Gin adlı giriş seviyesi bir içki çıkardı. Bu markanın üretiminin kesildiği görülüyor. Şirket ayrıca, 1900’lerin başında piyasaya sürülen kendi cin markası olan Brown-Forman Distiller London Dry Gin’e de sahipti.

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.