Danimarkalı bira üreticisi Carlsberg’in bira satışları, 2019’un ilk üç ayında% 9 arttı ve kısmen Asya’daki premium portföyüne yönelen içicilere ulaştı.

Carlsberg CEO’su Cees t ‘Hart,

“Asya’daki özellikle güçlü hacimli büyümeden, uzmanlık alanımızdaki güçlü ilerleme ve alkolsüz portföylerimizi sürdürerek yıla iyi bir başlangıç ​​yaptık.” dedi.

Satışlar, Reuters’teki analistlerin beklentilerinin biraz üzerinde, 13.89 milyar DKK (1.6 milyar £) seviyesinde gerçekleşti.

Carlsberg, geçen yıl üç yılda ilk kez, Hart’ın devraldığı 2015’te bir dizi maliyet düşürücü önlem uygulayarak büyümeye geri döndü.

Bira devi, fiyat karışımının tüm uluslararası pazarlarda güçlü olduğunu ve daha fazla tüketicinin premium portföyünde bira seçtiğini belirtti.

Her ne kadar şirket ilk çeyrek için gelir açıklamasa da  kazancın tek haneli bir yüzdeye oturması bekleniyor.

Net kazanç, 2018’in tamamında% 6,4 artarak 62,5 milyar DK (7,4 milyon £) iken faaliyet karı 2017’den% 11 artışla organik olarak 9,3 milyar DKK’ye yükseldi.

Bira üreticisinin Avrupa’daki satışları, Dünya Kupası ve genişletilmiş bir yaz sıcak hava dalgası kombinasyonu ile artırıldı.

Carlsberg dünya çapındaki premium tekliflerine yatırım yapmakta ve Asya’daki büyüme başarısını arttırmaya kararlı görünüyor. 2012 yılının Mart ayında kurulan Çin yapımı bira üreticisi Jing-A’da azınlık hissesini satın alarak, “20 litrelik kovalar, bir avuç dolusu malzeme ve Çin’de mümkün olan en iyi birayı hazırlama hayali” ile başladı.

Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı, ancak Carlsberg’in küçük ama gittikçe daha dinamik hale gelen Çin kraft bira pazarına olan ilgisinin artmaya başladığını gösteriyor.

Çin zaten dünyanın en büyük bira pazarı. Euromonitor International’a göre ülke, ABD’nin neredeyse iki katı olarak 2015’te 25 milyar litre bira içti.

Carlsberg kısa süre önce İngiltere’de amiral gemisi lager’in “muhtemelen dünyadaki en iyi bira olmadığını” kabul eden yeni bir pazarlama kampanyası başlatırken, aynı zamanda yeni, premium konumlu bir pisner’i tanıttı.

İngiltere, Northampton’daki üretim tesisinde üretilen yeni bira, “Danimarkalı bir tarif ve Danimarkalı malzemelerden” yapıldı.

İlginizi çekebilir

Daha fazla Bira Dünyası

Yorumlar

Yorum kapalıdır.