chivas-Caperdonich25-Paperdonich30-single-malt-whisk

Chivas Brothers, Secret Speyside Koleksiyonunu tamamlayan iki yeni  Caperdonich ekspresyonunun lansmanını yaptı.

25 Yaşında (% 45.5 ABV) Caperdonich meşe fıçılarda, 30 Yaşında (% 51.1 ABV) Caperdonich Amerikan meşe fıçılarda olgunlaştı.
Bu son sürümlerin, 2002’de kapanmadan önce nihai tek maltını damıtan Caperdonich’in üç “peated ve üç “unpeated” içeriğinin bir kısmını temsil ettiği söyleniyor. 18-30 yaşındaki viski koleksiyonunun geri kalanı, her biri üç nadir tek malttan oluşuyor. Glen Keith, Longmorn ve Braes of Glenlivet damıtım evleri.

Lansman hakkında konuşan Pernod Ricard Global Travel Retail Maltlar Küresel Pazarlama Müdürü Laura Lung;

Secret Speyside koleksiyonuna karşı çok olumlu tepkiler ve seyahat edenlerin bu mucize ekspresyonlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için duydukları iştah bizi mutlu ediyor.  Eşsiz tatma etkinlikleri ve havaalanı içi aktivasyonlarla desteklenen bu küratörlük viski seçimini başlatan amaç, Scotch Single Malt meraklılarına sadece Speyside bölgesinden bazı en nadir örnekleri tatma fırsatı vermek değil, aynı zamanda etkisini görmekti.

“Kişisel tüketim için ya da aile ve arkadaşlara özel bir hediye olarak, Secret Speyside müşterilere gerçekten eşsiz ve unutulmaz bir deneyim sunuyor ve Caperdonich’in bu son iki eklemesi bu prestijli koleksiyona uygun bir final sunuyor.”

25 yaşındaki Paperdonich ve 30 yaşındaki Caperdonich bu ay küresel seyahat perakende satış mağazaları aracılığıyla 550,00 dolar ve 990,00 dolarlık RRP’lerle satışa sunulacak.


Özgür Ayata

ozgur.ayata@jiggermagazin.com

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Haberler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.