Coca-Cola Avustralya ve Coca-Cola Amatil, Coca-Cola’nın dünyadaki ambalaj problemini çözme taahhüdünün bir parçası olarak kullandıkları geri dönüştürülmüş plastik miktarını artıracaklarını açıkladı.

İçecek şirketi, 2019 sonuna kadar Avustralya’da yapılan plastik şişelerin %70’inin geri dönüştürülmüş plastikten yapılacağını söyledi. Yeni girişim, şirketin 600 ml ve altı ambalajlar, Coca-Cola, Sprite, Fanta, Mount Franklin ve Pump 750 ml de dahil olmak üzere içecek ürün yelpazesindeki geri dönüşümlü plastik kullanımını ikiye katlayacak.

Proje, Coca-Cola Company’nın atıkları azaltma ve 2030’a kadar her yıl global olarak sattığı olabildiğince çok kutu ve şişeyi toplama ve geri dönüştürme hedefini destekliyor.

Coca-Cola Avustralya Başkanı Vamsi Mohan Thati;

Avustralya’nın en büyük içecek şirketi olarak,
plastik atık krizinin çözülmesine yardımcı olma
sorumluluğumuz var. Bu yüzden 2019 yılı sonuna kadar plastik şişelerimizin %70’ini tamamen geri dönüştürülmüş plastikten üreteceğiz.”

“Bu geri dönüştürülmüş plastiğe yönelik büyük bir taahhüttür. Avustralya’daki bir içecek şirketi tarafından türünün en büyüğüdür ve yaptığımız işin çevre üzerindeki etkisini önemli ölçüde azaltacaktır. Coca-Cola’nın amacı plastik ambalajları okyanuslardan ve çöplük
alanlarımızdan uzak tutmak ve bunun yerine tekrar tekrar kullanmaktır.”
Geri dönüştürülmüş plastik kullanımını artırarak, 2020’den itibaren Coca-Cola’nın kullandığı yeni plastik reçine miktarını her yıl 10.000 ton azaltacaktır. Geri
dönüştürülmüş plastiğin arttırılması, şirketin  Avustralya’daki 2025 Ulusal Ambalaj Hedeflerine desteğine katkıda bulunuyor. Coca-Cola Amatil Avustralya içeceklerinin genel müdürü Peter West şunları söyledi: “Toplumun mesajını açık ve net bir şekilde duyduk ve gereksiz ambalajların kabul edilemez olduğunu anladık ve ülke çapında bunu azaltmak için üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle, Avustralya içecek ürün yelpazemizin üçte ikisinden fazlasında geri dönüştürülmüş plastiği norm haline getirmek için bu adımı attık.” “Tarihimizde geri dönüştürülmüş plastik kullanımındaki en büyük artış ve ambalaj atıklarını ve faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltmada attığımız en güçlü adım.”

 

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.