coca-cola-fransaya-yatirim-yapiyor.

Coca-Cola Fransa’ya Yatırım Yapıyor

Coca-Cola Company, önümüzdeki yıllarda Fransa’ya bir milyar avro (1.1 milyar $) yatırım yapacak. Bu yatırım şişeleme kapasitesini artırmaya, tesisleri modernize etmeye ve yeni ürünler sunmaya yardımcı olacak.

Yatırım Choose France Zirvesi kapsamında duyuruldu. Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su James Quincey ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yatırım planını görüşmek üzere eylül ayında bir araya gelecek.

Yatırımın yarısı üretim tesislerini geliştirmeye, diğer yarısı da dağıtım ve marka geliştirme için tahsis edilecek. Ülkede Coca-Cola için yeni markalar olan Fuze Tea ve Tropico‘nun genişlemesi öncelik olacak.

Coca-Cola Company, 100 yıldır Fransa’da, Coca-Cola Avrupa Ortakları’nın (CCEP) ülkedeki şişeleme ortağı olarak bulunuyor. Coca-Cola, Temmuz 2019’da açıklanan Coca-Cola ve IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) arasındaki ortaklığın bir uzantısı olarak Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarını da destekleyecek.


Fuze Tea ve Tropico İçin Yatırım

CCEP, 2013 yılından bu yana 350 milyon avro yatırım yaptı ve üretim ağını tüketici tercihlerindeki değişikliklere adapte etmeye ve ambalaj dönüşümü de dahil olmak üzere dairesel bir ekonomiye geçişi hızlandırmaya devam ediyor.

2019 yılında Socx, Dunkirk fabrikasına cam şişeleme hattı kuruldu; CCEP’nin Fuze Tea (2018’de Fransa’da başlatılan) ve Tropico (Eylül ayında Coca-Cola tarafından satın alınan meyve suyu içecek şirketi) için artan tüketici talebini karşılayabilmesi için 2020’nin ortalarında aseptik bir şişeleme hattı takip edecek.

Fransa’daki beş CCEP tesisinde yapılan ek yatırımlar, şişe ve teneke kutulara daha fazla miktarda geri dönüştürülmüş malzeme eklenmesini ve ikincil paketleme için plastiğin kartonla değiştirilmesini sağlayacak.

Ayrıca CCEP’nin müşterileri için soğutma ekipmanına yatırım yapması ve dijitalleşmeyi hızlandırması için de çalışılıyor.
Coca-Cola Company, yatırımı yeni kategorilere girişini hızlandırmak için de kullanacak. Bu yatırımlar medya, marka deneyimleri veya Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarının desteği gibi stratejik ortaklıkların bir birleşimi olacak.


 

 

 

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.