coca-cola-insiders-club-box Coca-Cola'dan 'Insiders Club'

Coca-Cola, raflara çıkmadan önce yeni ürünlerin deneneceği platformu ‘Insiders Club’ı tanıttı.

Coca-Cola Company, bildiğimiz gibi birçok bölgede farklı aromalar yaratarak bölgesel müşterilerinin ilgisini çekmeye çalışıyor. Yeni platform ‘Insiders Club‘ ile, yeni aromaları geliştirme sürecinde paylaşarak geri dönüşleri de önemsiyor.

Sistem ilk olarak ABD’de tanıtıldı ve üç saat içinde 1.000 üyeliğin tamamı satıldı. Evet yanlış okumadınız. ABD’de ‘Insiders Club‘ üyeliği aylık 10$. Altı aylık 50$. Coca-Cola Kuzey Amerika, 1.000 kişiye, 2020’nin başlarında  20’den fazla yeni içeceğin tatma fırsatı veriyor.

Coca-Cola Kuzey Amerika dijital pazarlama yöneticisi Alex Powell;
Üyeliğin satış hızını görmek bizi çok heyecanlandırdı. Bu tüketicilerin markalarımız ve yeniliklerimiz hakkında ne kadar tutkulu olduğunu gösteriyor.” “Konsepti ölçeklendirme ve daha fazla insanın katılmasına izin verme fırsatı olduğunu kanıtlıyor.”dedi.

Coca-Cola Insiders Club,  her yıl iki kattan fazla artmış olan e-ticaret abonelik pazarının büyümesinden ilham aldı. Çevrimiçi alışveriş yapan kişiler, ürünlerin kapılarına gelmesinin kolaylığını ve yılbaşı sabahı gibi her ay bir gizemli kutu açmanın keyfini çıkarıyor.

Coca-Cola Kuzey Amerika dijital deneyim yöneticisi McCrea O’Haire

Bir içecek şirketi olarak, sürekli olarak yalnızca ürünlerimizde değil, sunduğumuz tüketici merkezli deneyimlerde de yenilik yapma yollarını arıyoruz.”  “İnsanlar seçim, rahatlık ve kişiselleştirme istiyor. Insider Club, sunduğumuz içeceklerin çeşitliliğini sergilememize ve bazılarını, ilk tatmak isteyen müşterilerimizin fikirlerini almamıza izin verecek. ” dedi.

Coke Cinnamon’un sınırlı sayıda piyasaya sürülmesi değerli dönüşler sağladı.

Powell,

Sosyal ve dijital platformlarımızda tatil kampanyaları ile müşterilerle iletişime geçme şansı yakaladık.” Yanıtlar beklediğimizden fazlaydı. Sadece geri dönüş yapmakla da kalmamış, yeni ürünler geliştirmeye de katkısı oldu. Sıkı hayranlarımızla artık daha fazla ilişkideyiz.” dedi.

Coca-Cola Kuzey Amerika, programı pilot olarak şirketin girişimci, test ve öğren kültürünün bir kanıt noktası olarak görüyor. Ekip satış, geri bildirim ve sosyal medya vızıltılarını izleyecek ve altı aylık denemenin ötesine geçmeyi düşünecek.

 

 

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.