Söylentiler, Pernod Ricard’ın Barossa Vadisi’nde bulunan Jacobs Creek’in yanı sıra Brancott Estate, Kenwood ve Campo Viejo’nun da bulunduğu diğer şarap markalarını satma niyetini açıkladıktan sonra dolaşmaya başladı.Bu yıl Şubat ayında yapılan basın brifinginde konuşan,

CEO Alexandre RIcard,

Arjantinli şarap markası Graffigna’nın, Ocak ayında Şili’deki VSPT’ye satışını takiben içki şirketinin portföyünde “artık uymayan” markaları “elden çıkarmaya” devam edeceğini söyledi.

Analİstler,

Satış söylentileri hiçbir zaman teyit edilmemiş olmasına rağmen, tüm portföyün 500 milyon ABD doları olacağını tahmin ediyor.

Avustralyalılar,

Coca Cola’nın bir franchise üyesi olan Coca Cola Amatil’in, Accolade Wines’in sahibi olan Carlyle Group’a rakip olan Pernod Ricard’ın şarap operasyonlarını satın alma yarışmasında, özel sermaye grubu Kohlberg Kravis Roberts ile güçlerini birleştirebileceğini iddia ediyor.

*Şirket, Japonya’da meyve aromalı bir alcopop lansmanı ile son 12 ay içinde alkol piyasasına girdi.

Pernod Ricard satın almaya devam ediyor…

Pernod Ricard, nisan ayında, açıklanamayan bir fiyata, İtalyan cin markası Malfy’yi satın almak için Biggar & Leith ile bir anlaşma imzalamıştı.

Pernod RIcard’dan yapılan açıklamada,

Pernod Ricard, pazar söylentileri hakkında yorum yapmıyor. Grup, H1 finansal iletişimi sırasında CEO’su Alexandre Ricard tarafından hatırlatıldığı gibi sektörün konsolide şirketlerinden biri olarak kalan portföyünün dinamik yönetimini sürdürmeyi planladığını defalarca dile getirmiştir.

Bu stratejiye uygun olarak, İtalyan cin Malfy’nin yakın zaman önce alınması ve bazı markaların elden çıkarılmasıyla kanıtlanan taktiksel kazanımlar, ya da belirli bir ölçütle, yani değer yaratma ya da sürdürme kapasitelerini artırmak için mevcut her fırsatı değerlendireceğiz.Bu bağlamda, başka herhangi bir yorum bir spekülasyon olacaktır. ”

 

Kaynak: Edith Hancock, Thedrinksbusiness

 

 

 

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.