İçecek markası Fever-Tree, 31 Aralık 2018 tarihinde sona eren yılda 61.8 milyon £ tutarındaki vergi sonrası kar ile 237.4 milyon £ ‘a ulaşan gelirde% 40 artış olduğunu bildirdi.

Toplam gelir, Ocak ayında yapılan ilk alım satım güncellemesinin ardından markanın beklentilerini 1 milyon sterlinin üzerine çıkardı. Gelir,% 40 artarak 2017 yılında 170.2 milyon sterlinden 237.4 milyon sterline ulaşırken, vergi sonrası kar önceki yıla göre 45.5 milyon sterline kıyasla 61.8 milyon sterlin olarak gerçekleşti.

Şirket ayrıca brüt kar marjında ​​(+% 51,8) artış kaydetti ve 2017’de 58,7 milyon £ iken 2018’de 78,6 milyon £ ‘a ulaştı.

Şirket, Haziran 2018’de, şu anda ülkedeki pazarlama, satış ve dağıtımını yöneten özel ekiplerle ABD operasyonlarını doğrudan mülkiyeti altına almıştı. Şu anda ABD’de 35 kişilik bir ekibi var ve merkezi New York’ta. Zencefil yelpazesinin, ülkedeki satış karmasını sürdürmeye devam etmesiyle ABD’de merkezi bir odak noktası olarak kaldığını belirtti.

Geçtiğimiz yılın mart ayında, marka düşük kalori gamını  8 yeni ifadeyle artırdı ve light tonik satışlarının İngiltere’de iki kattan fazla olduğunu belirtti.

Eylül 2018’de, Meksika’lı Tekila markası Patrón’la birlikte çalışan firma, mandalina ve acı portakal ile tatlandırılmış, özellikle Tekila ile eşleştirmek için tasarlanmış meksika lime aromalı toniği piyasaya çıkardı

Şirket ayrıca, satışta kıta Avrupası genelinde kazanç sağladığını, 2018’de% 24’lük bir gelir artışı bildirdiğini,  dünyanın geri kalanında “teşvik edici bir performans” olduğunu ve 2017’de% 48’lik bir artış olduğunu belirtti. Kıta Avrupası’ndaki perakende ortakların sayısını artırarak Almanya, Danimarka, İtalya, İrlanda ve İskandinavlar’da yeni ulusal girişler gerçekleştirerek, bölgedeki işgücünü ikiye katladı ve üst düzey bölgesel yönetim ekibinin ülke içinde çalışmak için ek işe alımlarla desteklenmesi sağlandı.

İngiltere’de Fever-Tree,% 53’lük bir gelir artışı sağladı ve 2017’de 87.8 milyon sterlinden 134.2 milyon sterline yükseldi. Şunu da göz önünde bulundurmak gerekir ki, 2018’de yaz aylarının üç ayında, 2014 ve 2015 yaz aylarına göre daha fazla cin satıldı.

Fever-Tree’nin kurucusu ve CEO’su Tim Warrillow;

“2018, Fever-Tree için önemli bir yıldı. İngiltere’de, dış ticarette lider mikser markası olma konumumuzu güçlendirdik. ABD’de, kendi operasyonlarımızı başarıyla gerçekleştirdik ve işletme, birden fazla Avrupa bölgesindeki varlığını derinleştirme ve genişletme konusunda gerçek bir ilerleme kaydetti. Güçlendirici bir küresel dağıtım ağına sahip, dünyanın önde gelen birinci sınıf mixer markası olarak, birinci sınıf “Long Drink” trendi dünya çapında ivme kazanmaya devam ettikçe uluslararası fırsatları teşvik etmeye hazırız. Yılın bu erken evresinde grup, Kurul’un beklentileri doğrultusunda alım satım yapıyor ve önümüzdeki fırsatın boyutu konusunda heyecanlıyız ”dedi.

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.