Çarpıcı Espresso Makinesi Francesca, Kahve Dünyasını Selamlıyor

Francesca adlı çarpıcı, yeni bir manuel kolu espresso makinesi, bu ayın başlarında Berlin’deki World of Coffee etkinliğinde ilk kez sahneye çıktı. Makine, Almanya Stuttgart merkezli, start-up imalat markası Manument’in ilk ürünüdür.

Francesca, sıcak su ve buhar için hacimli kazanların yerine kompakt bir çift akışlı ısıtma sistemi ile klasik yaylı manuel kol espresso makinesi tarzında daha ince ve daha dik bir görünümlüdür.

Manument CEO’su Francesca Schulz yaptığı açıklamada; “Baristamız 88 ° ile 98 ° C arasında herhangi bir sıcaklığı ayarlayabilir” dedi. “Her kahve çekimi için, çift atış için sadece 85 mililitre su ısıtıyoruz. Isıtma elemanımızdaki su sıcaklığını ölçüyoruz ve gerektiğinde derhal istenen ısı akışını ayarlıyoruz. ”

Buhar sistemi suyu 170 ° C’ye ısıtır. Yaylı piston tarafından bir su kolonu basınca yükseltildiği için, 54 mm’lik kahve yatağına verilmesi, barista tarafından şirketin “manuel bir su akış sistemi” dediği şey aracılığıyla kontrol edilir ve kontrol edilen başka bir iç valf içerir. Makinenin yanındaki küçük kolu ile Barista, belirlenen beş diyafram ayarında sıcak su akışını kısmak veya arttırmak için yan kolu kullanır.

Malzemesi ve tasarımıyla, tüm makinenin dış kısmı dokunmaya karşı emniyetli ve serin kalır ve makine atık ısı üretmez. Yaklaşık 30 inç yüksekliğindeki makine, kendi cam su rezervuarından bağımsız olarak beslenebilir veya içine su konulabilir.

Schulz, “İsviçre’deki ekibimiz bu makinenin geliştirilmesine 18 ay önce başladı” dedi. “İsviçre gelişim ekibimiz, tıp alanında tecrübeli mühendislerden ve eski bir barista şampiyonu olan endüstriyel tasarımcı Thomas Liebe’den oluşuyor.”
2016 yılının sonunda kurulan şirketin sahibi Francesca Schulz, projenin CEO’su olarak görevi üstlendikten sonra makineye ismini vermeyi seçtiğini söyledi. Manument, bu yılın Ekim ayında HOST Milan için Francesca için fiyat belirleyecek ve makine sevkiyatlarının 2020 başlarında başlamasını bekliyor.

Schulz, “Francesca, ilk ürünümüz” dedi. “Akıllı ve yenilikçi ürünler için daha ileride birkaç özel fikrimiz var.” diye de ekledi.

İlginizi çekebilir

Daha fazla Haberler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.