2019 Funkin Innovation Champion kokteyl yarışmasının galibi Londra, Aqua Shard’dan Alexandra Ulijaszek-Scott’s seçildi.

Yakın geçen bir final mücadelesinin ardından, Alexandra, Funkin Cocktails ile bir yıllık, yarı zamanlı bir sözleşmeyle 5.000 £, Bar Convent Berlin’e bir gezi ve 1.000 £ para ödülü kazandı.

Bu yılki yarışmaya katılmak için İngiltere’deki barmenlere, orijinal bir Funkin kokteyli yaratma zorunluluğu getirildi.

Londra’da 10 Eylül’de gerçekleşen kafa kafaya giden finalde altı barmen seçildi ve finalistler burada yeteneklerinin, bilgilerinin ve yaratıcılıklarının test edildiği birkaç farklı turda geçtiler.

İlk turda her finalist Funkin kokteyli hazırladı, ardından Crucible laboratuarının en son teknoloji ekipmanları kullanılarak ThreeSheets’ten Stuart Bale ve Rosie Mitchell liderliğinde Londra ve Romeo de Wit adlı iki saatlik sürükleyici bir oturum gerçekleşti.

Barmenlere sürpriz bir meydan okuma ayarlandı; on dakika içinde 10 sterlin kullanarak, yerel hayır kurumlarını dolaşıp, ikinci orijinal kokteyle eşlik edecek yardımcı ürün bulmaları istendi.

Finalde Alexandra, vintage martini bardağında; votka, Funkin Pro Green Apple püresi, Funkin Pro Raspberry püresi ve Funkin Pro Hibiscus Şurubu içeren, “Not a Cosmo” kokteyli ile jürileri etkiledi.

Alexandra, “Funkin Innovation Champion 2019’u kazandığım için çok heyecanlıyım ve bu fırsatı daha iyi bir barmen olma yolunda öğrenmek, geliştirmek ve deneyimlemek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Funkin Cocktails pazarlama direktörü Ben Anderson şunları ekledi: “Alexandra brifingiyle tamamen çiviledi ve jürilerin dikkatini çeken stand-out bir servis yaptı.

Kendine güvenen verimliliği, eğlenceli kişiliği, yaratıcılığı ve Funkin Cocktails portföyünün bilgisi, onu değerli bir kazanan yaptı.”

Alexandra, Jake’s Bar and Still Room Leeds’den Sam Wood, Siberia Bar and Hotel Aberdeen’den Marcus Gordon, Paramount Aberdeen’den Adam Garton, Paramount Aberdeen’den Scott D’Agostino ve Drinks Curiosities Exeter’dan Kieran Harrison’a karşı yarıştı.

 

 

 

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Yarışma

Yorumlar

Yorum kapalıdır.