hendricks absinthe bottle on wooden table

Hendrick’s Gin, markanın imza aromalarını içeren “yeniden tasarlanmış” absinthe lansmanıyla, yeni içki kategorisine giriş yaptı.

Yeni Absinthe ürünü, İskoçya’nın Girvan kentindeki yeni Hendrick’s Gin Palace’ın baş damıtıcısı Lesley Gracie tarafından laboratuvarda özel olarak üretildi. Hendrick’s, Absınt’ı pelin otu, yıldız anason, geleneksel absınt botanikleri ve Hendrick’s Gin’in salatalık ve gül içeren geleneksel 5 botaniği ile yeniden yorumladı. %48 alkol oranı ile diğer Absıntlardan daha düşük alkol oranına sahip ürün, Cin ve Absınt yakınlığı ve karıştırılabilirliğini kullanarak hazırlandı. Modern kokteyllerin temel bir bileşeni olacak şekilde tasarlanan ürünün, tonik veya zencefilli gazozla karıştıralarak veya Corpse Reviver  gibi Belle Époque dönemi klasik absınt kokteylleri şeklinde tüketilebileceği belitrildi.

Baş damıtıcı Lesley,
Absinthe ve Cin aslında kuzen sayılır; ikiside botanik aromalı spirit, sadece farklı botanik paletlerinden oluşuyorlar. Yıldız anason benim her zaman yıldız ürünüm olmuştur. Yıllardır arkaplanda yıldız anasonun büyülü aroması ile oynuyordum. Ama artık yeni Absınt deneyimimizi dünyaya tanıtmak için tüketicilerde yeterince merak ve yeni şeyler deneyimleme arzusunun olduğunu hissediyorum. Absınt’a Hendrick’s’ Gin’de kullandığımız gül ve salatalık aromasını ekledim. Gül, içkiye çiçek notaları katıyor ve salatalık bir Absınt’dan beklemeyeceğiniz hoş bir ferahlık veriyor.”
Hendrick’in global marka elçisi Ally Martin ise şunları ekledi:
Absıntı, karmaşık, eşsiz ve ilginç bir içki olarak yeniden yorumladık. Artık Absınt yüksek alkolünden çekinilen bir içki olmaktan çıkıp kokteyllerin temel bileşeni haline gelecek. Hendrick’s Absinthe, merkezindeki yıldız ana son aromasıyla muhteşem aroma dengeli kokteyller yaratmak için imkan sağlıyor. Kokteyller-de kullanacağınız narenciye, çiçeksi aromalar ve baharatlarla uyum sağlıyor. Her yöne çekilebilecek bir içki oldu. Sektördeki arkadaşlarımızın bu içki ile neler yapabileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.