iba-wcc-russia-2020-medals

IBA, 2020 Dünya Kokteyl Şampiyonası’nı iptal ettiğini basın bildisiyle duyurdu.

iba-logo

Uluslararası Barmenler Derneği

Basın Bildirisi

IBA – Uluslararası Barmenler Derneği, ilk Uluslararası Kokteyl Yarışmasını (ICC) 7 – 8 Ekim 1955’de Amsterdam, Hollanda’da başlattı. 2011 yılından itibaren yıllık etkinliğimiz Dünya Kokteyl Şampiyonası (WCC) olarak adlandırıldı. IBA, bu mesleğin ve tüm dünyadaki profesyonellerin tanınmasını sağlamak için büyük bir özveriyle ve sınırsız çalışıyor.

Covid-19 Virüsü salgınının neden olduğu küresel Pandemik durum nedeniyle, Uluslararası Barmenler Birliği IBA Dünya Kokteyl Şampiyonası’na ve 27 Eylül’de Rusya’nın St. Petersburg kentinde yapılacak Yıllık Genel Kurul bu ortamda icra edilemez. Bu nedenle, bu yıl yarışmanın, küresel önleme ve kontrol önlemlerine dahilinde iptal edildiğini bildirmekten üzüntü duyuyoruz.

Bu gibi sağlığımızı tehdit eden zamanlarda dikkatli olmalıyız. Dünyadaki  barlar ve restoranlar yerel hükümet tarafından kapatıldığından, barlar ve barmenler, benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıyadır. Bu zor bir karar olsa da, üyelerimizin yerel yetkililer tarafından verilen tüm önlemleri uygulaması ve güvende olmalarını umuyoruz.

Durumu hem yerel yönetimlerin aktardığı bilgilerden ve hem de Dünya Sağlık Örgütünden (www.who.int) izliyoruz.

Durumu dikkatle izlemeye devam edeceğiz ve zaman içinde WCC ve diğer barmenlerin dünyadaki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. Yıllık Genel Kurulun yıl sonunda yapılabileceğini öngörüyoruz. Fiili toplantı mümkün olmazsa tüm üyelerin katılımı ile telekonferans toplantısı yapılacaktır.

Bu karar oybirliğiyle tüm yönetim kurulu üyeleri ve Rusya Barmenler Derneği tarafından alındı.

Uluslararası Barmenler Derneği

Pepe Dioni

Başkan

 

 

İlginizi çekebilir

Daha fazla Etkinlikler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.