wine-tap-italy-modena

İtalya’da Modena iline bağlı Po Ovası’nın ortasına bir köyde, musluklardan şarap aktı. Şişeleri musluklara dayayan köylülerin sevinci, bir şarap evinden kaynaklanan teknik arızanın onarılmasıyla kısa sürdü.

İtalya’nın kuzeyinde bir köyün sakinleri 4 Mart’ta su içmek için musluğu açtıklarında pembe bir sıvı aktığını gördü.

Köylüler, tadına bakınca, bunun yörenin pahalı şaraplarından Lambrusco Grasparossa olduğunu anladı.

Elde ne kadar şişe ve kap kaçak varsa musluktan akan Lambrusco Grasparossa ile dolduran köylüler, diğer yandan yanına gidecek yöresel yemekleri hazırlama telaşına düştü.

Bu arada musluklardan şarap akmasının, yakınlardaki Settecani’de bir şarapevinde yaşanan teknik arızadan kaynaklandığı fark edildi.

Bir silodaki delikten akan pembe şarabın yerel su şebekesine karışıp insanların evlerinden akmaya başladığı belirlendi. Bu olaydan sonra bazıları su şebekesinin güvenliğini sorgulanmaya başlandı. Yerel yönetim Facebook hesabından özür yayımladı.

Gazzetta di Modena’ya konuşan bir yöre sakini

Bu yüzleri güldüren bir halkla ilişkiler numarası mıydı yoksa ciddi bir sorun muydu, bilmiyorum. Umarım yetkililer bu hikayenin gerçekte ne olduğunu soruşturur. Gülebiliriz, ama normal bir durum değil. Belediye ya da şarapevinin özrü temiz suyun önemini unutturamaz” dedi.

 


Kaynak:Gazzetta di Modena

Haber: Serkan Sadal

serkan.sadal@jiggermagazin.com

İtalya’da çeşmelerden şarap aktı

İtalya’da çeşmelerden şarap aktı

İlginizi çekebilir

Daha fazla Haberler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.