IWSR içecek piyasası analiz araştırmasına göre, lider markaların büyümesi toplam küresel içki rakamlarının üzerine çıktı.

Londra – Geçen yıl kendi kasa hacmi büyümelerine göre kategorize edilen, dünyanın en hızlı büyüyen ilk 100 markası, 2018’deki %0,8’lik toplam küresel kategori büyümesine kıyasla toplamda %11 oranında büyüdü.

Bu 100 lider marka, tüm ana içki kategorisinde 3.17 milyar olan toplam dünyadaki kasanın 690.5 milyon kasasını temsil ediyor.

Bu rakamlar – ve 1,5 milyondan fazla başka veri – yeni yayınlanan IWSR içecek piyasası analiz Global Veritabanına dahil edilmiştir.

Geçen yıl toplam hacmine en fazla kasa ekleyen ürün olan dünyadaki en çok satan marka, Kore’nin Jinro soju’su oldu ve %6,4 artarak toplam 80,9 milyon kasaya ulaştı

İlginç bir şekilde, Jinro dünyadaki bir sonraki en büyük marka olan Officer’s Choice viski’den 47 milyon daha fazla kasa sattı, geçtiğimiz yıl %5,6 artış gösteren Officer’s Choice 33,8 milyon kasaya ulaştı.

En hızlı büyüyen listenin başında gelen markaların çoğu Soju, Baijiu ve Hint viskilerini içeren ulusal veya bölgesel ürünlerden oluştu.

IWSR CEO’su Mark Meek;

Geçen yıl bira ve şarap tüketiminde bir düşüş görmemize rağmen, spirit kategorisindeki büyük markalar tüketici sadakatinin tadını çıkarmaya devam ediyor, 2018’de küresel içki tüketiminde en büyük kazanımı elde eden kategori olan cin markalarının büyümesini görmek özellikle ilginç.”

Kaynak:IWSR

İlginizi çekebilir

Daha fazla Ağır Alkoller

Yorumlar

Yorum kapalıdır.