Amerikan Tahkim mahkemesi, Coca-Cola’nın yeni Coca-Cola Enerji içeceğini satmaya devam edebileceğini ve Monster’la ortaklığının koşulları konusundaki anlaşmazlığı sona erdirdiğine karar verdi.

Dava konusu, 2015 de yapılan ve Monster ile The Coca-Cola Şirketi arasında, Coca-Cola bünyesindeki enerji dışı ürünler ve Monster bünyesindeki enerji ürünlerinin üretim ve satışı ile alakalıydı.

Monster, Coca-Cola’nın “Coca-Cola Energy” lansmanı ile anlaşmayı ihlal ettiğini, Coca-Cola da sözleşmenin istisnalara müsade eden maddeleriçerdiğini söyledi.

Amerikan Tahkim Mahkemesi, Coca-Cola Enerji’nin Coca-Cola markası altında konumlandırıldığı için rekabet dışı hükmün istisnasına düştüğünü söyleyerek Coca-Cola’nın lehine karar verdi.

Coca-Cola Enerjİ satışına devam edİlebİlİr..

Coca-Cola ve Monster, Coca-Cola’nın Monster’da küçük hisse aldığı ve Monster’ın global dağıtım ortağı olduğu 2015’te uzun vadeli bir ortaklığa girdi.

Anlaşmayla Coca-Cola, enerji sahip olduğu enerji içeceği kanallarını Monster’a devrederken  Monster’ın enerji dışı içecek kanalını devraldı.

Coca-Cola Enerji – Coca-Cola markası altında piyasaya sürülen ilk enerji içeceği – Nisan ayında İrlanda’da ve İngiltere’de hem şekerli hem de şekersiz olarak iki çeşidini piyasaya sürüldü. Avustralya gibi diğer pazarlara yayılan ürünün ülkemize gelişi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

İçecek, doğal olarak elde edilen kaynaklardan, guarana özlerinden ve B vitaminlerinden kafein içerirken, taurin içermemekte.

Coca-Cola ve Monster, yaptıkları ortak açıklamada;

Tahkimin kararına saygı duyuyor ve anlaşmazlığın kesin olarak çözülmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

İlginizi çekebilir

Yorumlar

Yorum kapalıdır.