tullamore-dew-xo-irish-whisky

William Grant & Sons’un sahibi olduğu İrlandalı viski markası Tullamore Dew, Karayipler’deki rom fıçılarında yıllanmış bir XO ekspresyonunu piyasaya sundu.

Tully XO, içicileri İrlanda’dan Karayipler’e yapılan bir serüvene götürmek niyetiye yaratıldı;

Onaltıncı ve onyedinci yüzyıl İrlanda’lı göçmenlerin, Güney Batı Amerika Adaları’ndaki romun erken gelişiminde oynadıkları rolün altını çizdi.

Tullamore’un orijinal üç kez damıtılmış, üçlü harman, üçlü ahşap fıçılarda olgunlaştırılmış İrlanda viskisi ekspresyonunu üretmek için “tatlı katmanları ve egzotik, tropik notalarla pürüzsüz bir şekilde doyurucu bir lezzet” sunmak için XO Caribbean rom fıçılarını kullandı.

Burunda viski, turunçgiller, olgun muzlar ve narin baharatlarla kaplanmış vanilya ve meşe notalarına sahip. Ağızda; Derin muz ve karamel notalarını öne çıkaran, ve belirgin kuru üzüm tadı ile yumuşak bir bitiş sağlıyor.

Tully XO’nun, Tully XO, taze limon suyu ve şeker şurubu ile klasik rom kokteyli Daiquiri’ye alternarif olarak servis edilebileceği belirtildi.

Tullamore, Viski ambalajında, antik Karayipler ticaret haritalarından, pasaport damgalarından ve seyahat dergilerinden esinlenmiştir.

Tullamore Dew’in global marka elçisi John Quinn ;

Tullamore Distillery’de viski yapımımızı sürekli olarak deneylerle geliştiriyoruz.“Tullamore Dew XO Caribbean Rum Cask Finish, Blend Beauty konusundaki çalışmalarımız- dan ilham alan birçok denemeden sadece biriydi, ancak gerçekten özel bir ekspresyon olarak viski yapımcılarımızın ilgisini çekti. “Karayip romlarının pek çok tarzı test edildi, ancak dikkatlice seçilen ilk doldurma, daha önce Demerara romunu yıllandırmak için kullanılan XO Caribbean rom fıçıları, orijinal karışımımı- za, kendine özgü tatlı tropik meyveler v.e sıcak baharat tatları kazandırdı. İrlanda kalbi ve Karayip ruhu birleşimi güzelce dengelendi.” dedi.

İlginizi çekebilir

Daha fazla Haberler

Yorumlar

Yorum kapalıdır.